O; tarih boyunca hakkında elli bine yakın kitap, yüz binlerce makale yazılmış tek Türk’tür!..

Laiklik devlet düzeninin ve hukuk kurallarının dine değil  akla ve bilime dayandırılmasıdır. 
Laiklik, dinin doğru uygulanabilmesinin teminatıdır!..
Tarihe Dair Notlar
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam81
Toplam Ziyaret422831

Anasayfa

Bir lider düşünün büyük bir kurtuluş savaşı vermiş ve bunun sonunda özgür bir Cumhuriyet kurmuş. Büyük becerisi ve vatan sevgisiyle, fakirlikten kırılan devletini kısa sürede hiç olmadığı kadar büyütmüş. Dünyada söz sahibi ülkeler arasında yer almayı, sonsuz gücüyle var etmiş.
10.08.2017
Demokrasi diye bir şey yok, laiklik ve Cumhuriyet cehenneme gitmenin teminatıdır diyenlerle mücadele ediyoruz aslında biz. Atatürk düşmanlığının temelinde bu düşünce yatıyor. Elbette ki kökeni de menşeisi de Türk değil!..Onlara göre Atatürk, Cumhuriyeti kurarak İslam'a ihanet etmiştir. Buna inanıyorlar da gerçekten. Atatürk zamanından beri zerk ediliyor bu zehir!
15.07.2017
Türkiye, Atatürk'ün ölüm(süzlük) yılı olan 1938'ten sonra adım adım bugünlere getirildi. Yaşadığımız felaket dolu günler, geçmişimizi unutturmak için içimize sızmış hainlerin eseri olsa da suç hepimizindir.
22.05.2017
Vatan bildiğimiz yerlerde tarih boyunca liderleri de içine alacak biçimde Türk ve Türkümsüler sorunu vardı. Türkler; savaşçı, doğruluktan yana, vicdanlı, vatanına töresine bağlı kişiler olma özelliğini genlerinde taşırken, Türkümsüler; Türk vatanında yaşayan, Türk görünen, kendini gizlemiş fitne topluluğu olarak; Türk töresini, birliğini dağıtmak için sinsice tuzaklar kuran Türk dışı şer tohumları olarak karşımıza çıkıyor.
05.04.2017
Trump iki gün önce yine basın toplantısı düzenledi. Sert ve diplomatik dilden uzak söylemlerini bu kez daha bir artırarak, Amerika açısından nasıl bir geleceğe yöneleceklerinin izlerini daha bir belirginleştirdi.
18.02.2017
Sevgili AKP'li kardeşim! Öncelikle nasılsın, iyi misin, ülkende her şey yolunda mı, huzur içinde misin?.. İyi kazanıyor, evinin tüm ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılabiliyor musun? Kış malum. Doğalgazını gürül gürül yakıp makul ücretler ödeyebiliyor musun?.. Allah muhafaza sağlık sorunun olduğunda bakımını, ilacını ücretsiz biçimde karşılayabiliyor mu devlet hastaneleri eskiden olduğu gibi?.. Evinde elektriğin sürekli yanıyor mu, sokakların ışıl ışıl mı mesela sıra sıra sokak lambalarından?
17.02.2017
Bu saldırı; toplumun, siyasetin en çok da toplumsal bölünmenin ne derece vahim boyutlarda olduğunu bir kez daha ortaya çıkardı. Bir tarafta ölenler için haklı olarak üzülenler, diğer tarafta neredeyse az öldürmüşler diyecek kadar aklını yitirenler...
03.01.2017
Yıllar önceydi. Yanımda çalışan hanım, hastanede yatan bir yakınını ziyaret etmek için öğleye kadar izin almıştı. Birkaç saat sonra eve döndüğünde tir tir titriyor, gözleri ağlamaktan kıpkırmızı olmuştu. Neyi olduğunu sordum: “Şu an değil Bilge hanım, lütfen!” dedi. Kelimeler, titreyen dudaklarından güçsüzce dökülürken, gözyaşları sel gibi akıyordu. Hemen mutfağa gidip su getirdim. Suyunu içtikten sonra ağır ve bitkin adımlarla koltuğa oturdu. Kendisini endişeyle bir süre izledikten sonra dayanamayarak yeniden sordum: “Yakınına mı bir şey oldu?” Hayır dercesine başını sallarken hüngür hüngür ağlıyordu.
21.11.2016
Tam olarak 2010 yılından beri Twitter'dayım. Twitter'ı her zaman sokak olarak görmüşümdür; Çevremizde göremeyeceğimiz birçok insanın, algının ve bakış açısının en net özeti olarak. Bunca yıl, dinci kesimle birçok kez konuşmaya çalıştığım olmuştur. Daha doğrusu onların kin dolu saldırılarını bertaraf etmeye.
08.11.2016
3 Aralık : Arap harfleriyle tedrisat yapmak için gizli ya da aleni dershane açanlar hakkında 23 Eylül 1931 gün ve 12073 sayılı kararnamedeki yasaklama kaldırıldı. 20 Şubat : Rus yazarların kitaplarının okul kütüphanelerinden çıkarılmasına karar verildi. 24 Şubat : Kırşehir’de Atatürk büstü saldırıya uğradı. 7 Temmuz : Dünya Bankası Türkiye’ye 16 milyon 400 bin dolar kredi açtı. 4 Kasım : İlkokulların ders programlarına din dersi konuldu.
31.10.2016
Öncelikle şunu belirtmeliyim felaket tellallığı yapmıyorum. Fakat, gidişat Cumhuriyet tarihimizde hiç olmadığı kadar kötü. Yıllardır yazdığım durum, yani Türkiye'nin sıfır noktasına yaklaştırılacağı zamanlar artık geldi. Öyle bir zamanın içinden geçiyoruz ki; ya ülkenin anahtarını emperyallere verip kaçacaklar, ya da tekrar tümünden kurtuluş mücadelesine girişilecek.
23.10.2016
1965 senesiydi. İşe gireli henüz iki hafta olmuştu. Bir genel müdürlükte, özel kalem müdürünün yardımcısıydım. Bayrama on gün kala, müdürüm hastalandı ve rapor aldı. Ertesi gün, genel müdür, beni odasına çağırdı. Buyrun efendim. Tebrik kartları hazır mı evladım? Hangi tebrik kartları efendim?
09.09.2016
15 Temmuz'dan beri herkesin kafası karışık. Başrol oyuncusu medya, zihinleri uyuşturma rolünü başarıyla sürdürüyor. Eski Fetoculardan gelen itiraflar, emekli asker A. Üçok'un zihnimizle alay eden görüşleriyle harmanlanırken; beyinlerimiz bilerek, isteyerek her gün biraz daha yakılıyor.
25.08.2016
Bu yazıyı yazmak için bugüne kadar özellikle bekledim. Çünkü tam bir matruşka olan bu girişimin; birçok arka planı, pazarlık ve mesaja dayalı kalkışma olduğu açık biçimde görülüyordu. Bu nedenle erken yapılacak bir yorum, doğru sonuçlar vermeyecekti.
27.07.2016
Bugün melek kızım Özgemi toprağa vermemizin birinci yılı... Bugün hissettiklerim o günden veya bir ertesi günden farklı değil. Kor bir ateş kalbimin üzerinde, ağır ve derin yangınını nadir gülüşlerim bile azaltmıyor... Gözlerimin ağlarken acıyabileceğini öğrendim kızımdan sonra. Gözler, kalp kadar acırmış feci biçimde. Boğaza düğümlenen sözler; kalp, göz ve ruhun kahroluşuyla korkunç bir yanışa bırakırmış kendisini, öğrendim...
23.06.2016
 1  ...
“Tarih diyor ki: Devlet işlerinin başına, devletin kurucusu olan kavimden başkaları geçince o devlet inkıraz bulur. Yani millet istiklalini kaybeder.Misal mi istersiniz? İşte Abbasiler, işte Endülüs, işte Osmanlılar! Türkiye Cumhuriyeti'nin devlet işleri başında mutlaka Türkler bulunacaktır. Türk’ten başkasına inanmayacağız”

Başkomutan Mustafa Kemal ATATÜRK   
"Saygıdeğer efendiler, bu antlaşma(Lozan Antlaşması) Türk Milleti'ne karşı yüzyıllardan beri hazırlanmış ve Sevr Antlaşması ile tamamlandığı sanılmış büyük suikastin sonuçsuz kaldığını bildirir bir belgedir!"

Gazi Mustafa Kemal  Atatürk