O; tarih boyunca hakkında elli bine yakın kitap, yüz binlerce makale yazılmış tek Türk’tür!..

Laiklik devlet düzeninin ve hukuk kurallarının dine değil  akla ve bilime dayandırılmasıdır. 
Laiklik, dinin doğru uygulanabilmesinin teminatıdır!..
Tarihe Dair Notlar
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam34
Toplam Ziyaret434896

Anasayfa

Türkiye uzun zamandır terör belasıyla uğraşan bir ülke. Bilhassa son aylarda giderek tırmanışa geçen terörün iç ve dış birçok bağlantısı olduğu biliniyor. Fakat bir de bilinmeyenler-görmezden gelinenler demek daha doğru- var ki, bunların durumu en az diğerleri kadar tehlike arz ediyor.
21.10.2015
Pkk her saldırı düzenlediğinde, sözde barış güvercinleri ekranlara çıkıp kanların akmamasından, barıştan, adaletten, demokrasiden söz ediyor. Mazlum dedikleri halkın yaşadığı acıları anlatırken meseleyi ta Şeyh Sait isyanına kadar götürüyor. Tüm bunları izleyen sözde hümanist kesim ise gözyaşları içinde, “Barışı sağlayın, silahlar bırakılsın, anadillerinde konuşup eğitim alsınlar, onlar Kürt, Türk'üm demek zorunda değiller, analar ağlamasın, oradaki halkın yaşadığı zulüm yeter, halkların kardeşliği sağlansın.” diyor.
13.09.2015
Vurulduk ey halkım unutma bizi!..
24.01.2015
Alman Vakıfları ve Sızma Operasyonları
25.11.2014
Orda kaldı, daha derine inemedi. Oysa tarihteki en büyük 29 Ekim olayı MÖ.535’de Yahudi bankerlerin Babil’den kovulmasıdır. İran takvimi o gün başlar, o kadar büyük önemli gündür.
16.11.2014
Cumhuriyet’in temelinin laik bir dünya görüşüne dayalı olduğu hiçbir zaman unutulmamalı ve bu gerçek gözden kaçmamalıdır. Zira Türk halkı teokratik yönetimden çok acı çekmiştir. Geri kalışının nedenleri arasında bunun önemli bir yeri vardır. (1930, Kırklareli) (Utkan Kocatürk, Doğumundan Ölümüne Kadar Kaynakçalı Atatürk Günlüğü, AKDTYK. Atatürk Araştırma Merkezi, Ankara, 1999, s. 437)
28.10.2014
Cumhuriyet, ahlâki erdeme dayalı bir idaredir. Cumhuriyet erdemdir. Sultanlık korku ve tehdide dayalı bir idaredir. Cumhuriyet erdemli ve namuslu insanlar yetiştirir. Sultanlık korkuya, tehdide dayalı olduğu için korkak, alçak, sefil, rezil insanlar yetiştirir. Aralarındaki fark bundan ibarettir. 14. 10. 1925, Mustafa Kemal Atatürk, İzmir Kız Öğretmen Okulunda Bir Konuşma.
28.10.2014
"Ben vazifemin bitmediğini, yüklendiğim mesuliyetinde yüksek ve çetin olduğunu biliyorum. Arkadaşlar; bu vazife bitmeyecektir. Ben toprak olduktan sonra da devam edecektir. Ben seve seve, sevine sevine bütün varlığımı bu kutsal vazifeye vereceğim ve kutsal vazifemin yüksek mesuliyetiyle mesut olacağım. Vazifeme başarıyla devam edeceğim. Çünkü büyük milletimizin, kalp ve vicdanında bana karşı sarsılmaz bir güven ve itimat taşımakta olduğunu görüyorum. Bu benim için büyük kuvvettir, büyük yetkidir.” Başkomutan Mustafa Kemal ATATÜRK
30.05.2014
"En büyük düşman, düşmanların düşmanı, ne falan ne de filan milletler. Bilakis bu, adeta her tarafı kaplamış ve saltanat halinde bütün dünyaya hakim olan Kapitalizm afeti ve onun çocuğu olan Emperyalizm'dir." M. K. ATATÜRK
07.05.2014
Saklı Tarih 22.02.2014 / Halk Tv / Sinan Meydan
22.02.2014
Beynin mükemmel tasarımı düşünüldüğünde yapabileceklerinizin sınırı yoktur. Aslında kim olduğunu kavrayın...
17.02.2014
Hıristiyanların İsa'nın doğuşu olarak kutladığı Noel bayramı, çok eski Türklerin yeniden doğuş bayramıdır. Türklerin, tek tanrılı dinlere girmesinden önceki inançlarına göre, yeryüzünün tam ortasında bir AKÇAM ağacı bulunuyor.
31.12.2013
18.11.2013
Atatürkçülük, kısaca ulusal bağımsızlık ve ulusal onur demektir. Atatürkçülük, özetle antiemperyalist bir kurtuluş savaşını başlatan ve sürdüren bir eylem ve öğretidir.
15.11.2013
Opus Dei'nin benzerleri Türkiye'de kaynak oluşturuyor.
15.11.2013
 3  ...
“Tarih diyor ki: Devlet işlerinin başına, devletin kurucusu olan kavimden başkaları geçince o devlet inkıraz bulur. Yani millet istiklalini kaybeder.Misal mi istersiniz? İşte Abbasiler, işte Endülüs, işte Osmanlılar! Türkiye Cumhuriyeti'nin devlet işleri başında mutlaka Türkler bulunacaktır. Türk’ten başkasına inanmayacağız”

Başkomutan Mustafa Kemal ATATÜRK   
"Saygıdeğer efendiler, bu antlaşma(Lozan Antlaşması) Türk Milleti'ne karşı yüzyıllardan beri hazırlanmış ve Sevr Antlaşması ile tamamlandığı sanılmış büyük suikastin sonuçsuz kaldığını bildirir bir belgedir!"

Gazi Mustafa Kemal  Atatürk