O; tarih boyunca hakkında elli bine yakın kitap, yüz binlerce makale yazılmış tek Türk’tür!..

Laiklik devlet düzeninin ve hukuk kurallarının dine değil  akla ve bilime dayandırılmasıdır. 
Laiklik, dinin doğru uygulanabilmesinin teminatıdır!..
Tarihe Dair Notlar
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam34
Toplam Ziyaret434896

Anasayfa

"Türk" medyasında "düşünce kuruluşu" olarak geçen ve sık aralarla siyasi partileri ziyaret edip âlâ-yı vâlâ ile ağırlanan Freedom House = Özgürlükler Evi nedir?!
15.11.2013
Yürütme kudreti,yasama yetkisi ulusun tek, gerçek temsilcisi olan mecliste toplanmıştır. Bu ikisini bir kelimede anlatmak mümkündür: Cumhuriyet... Gazi Mustafa Kemal Atatürk
30.10.2013
Bulgaristan üzerinden Türkiye’ye yapılan silah kaçakçılığını da bizzat Sovyet Gizli Servisi KGB yönetiyordu. Bekir Çelenk hayatını kaybettikten sonra, Mehmet Ali Ağca ilginç bir açıklama yaptı. Abdi İpekçi Suikastı’nın sırları Bekir Çelenk’le birlikte gömüldü. Irak ve Afganistan niye işgal edildiyse, Saddam ve Taliban niye devrildiyse, Gün Sazak niye öldürüldüyse; Abdi İpekçi de o sebeple öldürülmüştür! Yani, petrol, silah ve uyuşturucu kaçakçılığını önlemeye çalıştıkları için!
11.10.2013
- Millî Mücadele hakkında en alçakça yayını Ali Kemal yapmıştır. - Ülkenin kurtuluşunu yabancıların himayesi altına girmekte arayacak kadar tıynetsiz ve şahsiyetsizdir. - Bir yazısında “milliyetçilerin, yargılanmadan katledilmesini” istemiştir. (Ne acı bir tesadüftür ki kendisi de bu usule göre hayatını kaybetmiştir, halk tarafından linç edilmiştir. cd) - Bir İngiliz uşağı olarak kendisini hiçbir zaman Türk hissetmemiştir.
26.09.2013
'800 Türk Lirası iyi para' diyen, 'Körsün, iş vermişiz, daha ne istiyorsun?' diyen, 'Et yiyemiyorum vallahi' diyen, 'Şükret ki çalışmışsın o kadar, ya o da olmasaydı?' diyen, 'Al şu parayı, ilacını alırsın, düşürme sakın ama çok para var orda!' diyen, 'Helga biniyor da uçağa, benim Ayşe'm niye binmesin?' diyen,
24.08.2013
Türk Milleti'ne çok yaraşan bu ülkü, onu bütün beşeriyette gerçek huzurun temini yolunda, kendisine düşen medeni vazifeyi yapmakla başarıya ulaştıracaktır."
18.08.2013
TATBİKAT GÖRÜNTÜLERİ: Şahinkaya "Müvekkilim Şafak Yürekli'nin, 3 Ocak 2003'te Aksaz'da alternatif eğitim toplantısı yaparak, Suga Hareket Planı'na iştirak ettiğinin öne sürülmüştür. Ancak bu tarihte ABD, İsrail ve Türkiye'nin İsral'in Hayfa limanında düzenlediği ortak tatbikatta, TCG Giresun gemisinin komutanı olarak görev alıyordu" dedi. Gemi içinden ve tatbikata ilişkin fotoğrafları slayt eşliğinde heyete gösteren Şahinkaya, fotoğraflarda müvekkilinin yanında dönemin Tel Aviv Büyükelçisi, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu'nun da yer aldığının görüleceğini söyledi.
12.08.2013
Türkiye’yi yönetenler! Türkiye Cumhuriyeti devleti yok etmek istediğiniz anayasasında anlamını bulduğu üzere, demokratik bir hukuk devletidir. Bu günler geldiği gibi gider! Bir gün sandık da sizi kustuğunda, 11 yıldır ilmek ilmek ördüğünüz ve milletinizi düşman saydığınız diğer yarısının başına geçirdiğiniz hukukla değil, Cumhuriyet’in hukuku ile yargılanmayı talep edeceğiniz günler yakındır.
04.08.2013
Biz, asıl suçluyu bir kenara bırakıp suçsuzlarla uğraşıyoruz! Evet... Bugünkü ortamın tek suçlusu Atatürk'tür!..
31.07.2013
Dahası da var. Esad’ın iktidardan ayrılması, ülke durumundan başka, komşu bölgelerdeki durumu daha gerginleştirecektir. Libya durumu, Mali krizine yol açtıysa, Suriye gerçekte tüm Odtadoğu bölgesi için salgın ocağı yaratabilecektir. Rusya Bilimler Akademisi nezdindeki Doğu Bilimcilik enstitüsünden eksper Aleksandr Demçenko şunları anlattı.
29.07.2013
5- Selçuklular Anadolu’yu, Osmanlılar ise Orta Avrupa ve Balkanları haçlı ordusuna mezar ettiler. 6- Sizi silahla yenemeyenler, kendilerine benzeterek hakimiyet sağladılar.
28.07.2013
2. ( 24 .madde ) Vilayet-i Sitte’de – Erzurum, Van, Diyarbakır, Harput, Bitlis, Sivas karışıklık çıkması durumunda İtilaf kuvvetleri istedikleri yerleri işgal edebilecektir. ( Bu madde ile Ermenistan devletinin kurulması amaçlanmıştır.)
28.07.2013
Kendilerine haksız davranıldığını öne süren Yahudiler, Rodos Mutasarrıfı Yusuf Paşa’yı, İstanbul’a şikayet etmişti. Yahudiler tarafından öldürüldüğü öne sürülen bir Rum çocuğunun kaybolması üzerine olaylar çıkmış ve Yahudiler üzerinde baskılar artmıştı. Rumlar çocuğun kaçırıldığını iddia ediyor ve bu yüzden iki toplum arasında sürtüşmeler, çatışma boyutlarına uzanıyordu.
28.07.2013
"... bizi yönetenler ileri demokrasiden ve milli iradeden söz ediyorlar. Hep anlattığımız, yazıp çizdiğimiz gibi, Türkiye, tarihinde hiç olmadığı kadar emperyal vesayet altındadır. Dayatılan sözleşmelerle, ulus devletin tasfiyesiyle karşı karşıyadır..!
12.07.2013
09.07.2013
 4  ...
“Tarih diyor ki: Devlet işlerinin başına, devletin kurucusu olan kavimden başkaları geçince o devlet inkıraz bulur. Yani millet istiklalini kaybeder.Misal mi istersiniz? İşte Abbasiler, işte Endülüs, işte Osmanlılar! Türkiye Cumhuriyeti'nin devlet işleri başında mutlaka Türkler bulunacaktır. Türk’ten başkasına inanmayacağız”

Başkomutan Mustafa Kemal ATATÜRK   
"Saygıdeğer efendiler, bu antlaşma(Lozan Antlaşması) Türk Milleti'ne karşı yüzyıllardan beri hazırlanmış ve Sevr Antlaşması ile tamamlandığı sanılmış büyük suikastin sonuçsuz kaldığını bildirir bir belgedir!"

Gazi Mustafa Kemal  Atatürk