O; tarih boyunca hakkında elli bine yakın kitap, yüz binlerce makale yazılmış tek Türk’tür!..

Laiklik devlet düzeninin ve hukuk kurallarının dine değil  akla ve bilime dayandırılmasıdır. 
Laiklik, dinin doğru uygulanabilmesinin teminatıdır!..
Tarihe Dair Notlar
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam37
Toplam Ziyaret434899

Ahmet Taner Kışlalı’ya şeytani plan

 

Ahmet Taner Kışlalı, ta 1992 yılından itibaren takip edilmeye başlanmıştı. 1999 yılına gelindiğinde Rüştü Aytufan da istihbari çalışmalara katılıyordu. Eylemden 6 ay önce, şeytanın aklına gelmeyen bir yöntemle eylemin başarıya ulaşıp ulaşamayacağını“deneme-yanılma” ve “şartlandırma-alıştır­ma”yoluyla anlamaya çalıştılar. Aracının sileceğinin üzerine bir kola kutusu koydular. Kışlalı derslerini bitirmiş evine gitmek üzere okuldan çıkmış, kola kutusunu sileceğin üzerinden hiç düşünmeden kızgın bir şekilde yere atmıştı. Eylemciler, Kışlalı’nın bu kontrolsüz davranışının farkına vararak belleklerine kazıdılar. Kışlalı, bir kez daha aynı yöntemle denenecekti. Bu sefer kola kutusu yerine boş meyve suyu kutusu sileceklere konacak, Kışlalı yine aynı tepkiyi gösterecekti.

Artık sıra bombanın yapımına gelmişti. Eylemin yapılacağı 21 Ekim 1999 gününden bir gün önce Ferhan Özmen, bomba malzemelerinin bulunduğu Rüştü Aytufan’ın evine geldi. Gelirken saat ve pil getirmişti.

Bira kutularından bomba yapacaklardı. Kola, meyve suyu kutularına alışkın olan Kışlalı’nın, bira kutusuna da aynı hareketlerle alıp yere atmak isteyeceğini düşünüyorlardı. Bu nedenle bombayı basınçtan kurtulmalı yani harekete duyarlı yapacaklardı. Bombayı hazırlayan Ferhan Özmen, Rüştü Aytufan’ın evinden ayrıldı. Aynı günün gecesiydi. Saat 21.30 sularında Necdet Yüksel ve Ferhan Özmen, Rüştü Aytufan’ın Turan Güneş Bulvarı’ndaki evinin önüne arabayla gelerek korna çaldılar. Rüştü, hazırlanan bombayı montun cebine koydu, aşağıya indi ve arabanın arka tarafına oturdu. Ferhan Özmen’e ait 06 YT 096 plakalı arabayı Necdet Yüksel kullanıyordu. Rüştü, arabadayken, “Arabada giderken elimize bira alalım ve bira içiyormuş imajı verelim” diye öneride bulundu. Ferhan Özmen bu öneriyi olumlu buldu ve saat 22.00 sularıydı. Arabanın içerisinde Ferhan Özmen, hazırlamış olduğu bombanın üst kapağını açarak bombanın zaman ayarlamasını ve son bağlantısını yaptıktan sonra kapağı kapattı ve bombayı Rüştü Aytufan’a uzattı. 40 dakika sonra bombanın basınçtan kurtulma sistemi aktif hale gelecekti. Rüştü Aytufan, bombayı tekrar montunun cebine koydu ve elini montunun cebinden çekmedi. Bombayı koyarken parmak izi kalmasın diye siyah renkli bir kadın eldiveni giymişti. Ferhan Özmen’in arabada beklemesine karar verildi. Necdet Yüksel ve Rüştü Aytufan arabadan indi. Kışlalı’nın otomobilini evinin önünde park edilmiş halde gördüler, bombayı yerleştirmek üzere geldikleri yoldan geri döndüler. Dikkat çekmemek için sokaktan sitenin çıkış tarafına doğru yürürken ilk solda bulunan sokağa girdiler ve Ahmet Taner Kışlalı’nın oturduğu sitenin etrafında bir tur attıktan sonra otonun yanına geldiler. Kışlalı’nın otosuna yaklaşırken Rüştü’nün elinde bira kutusu, Necdet Yüksel’in elinde kutu Fanta vardı. Rüştü, gözcülük yapan Necdet Yüksel’in gölgesinde bombayı yerleştirmek üzere otoya yaklaştı. Elindeki bira kutusunu Necdet Yüksel’e verdi. Bombayı iki sileceğin arasına ve ön cama yaslayarak yerleştirmek için sürücü kapısına yaklaştı. Tam bu sırada ana caddeden Ahmet Taner Kışlalı’nın evinin karşısındaki siteye bir otomobil girmek istedi ve site bekçisi kapıyı açmada gecikti. Otomobildeki sürücü kornaya basarak bekçiyi uyardı. Bekçi kapıyı açarken Rüştü Aytufan, bir an görülme korkusunu yaşadı. Sonra yavaşça Necdet Yüksel’e “Önümde dur, bekçi beni görmesin” dedi. Rüştü Aytufan’ın bu tereddüdüyle birlikte bombayı yerleştirmesi sadece 10 saniye sürmüştü.

Necdet Yüksel ve Rüştü Aytufan sakin, ama seri adımlarla kendilerini otomobilde bekleyen Ferhan Özmen’in yanına geldiler. Ama Ferhan Özmen’i tanımıyormuş gibi yaparak arabanın yanından geçip parkın içine girdiler. Ferhan Özmen arabayı çalıştırdı, çevrede bir tur attı ve parkın yanına gelerek kendisini bekleyen Rüştü Aytufan’la Necdet Yüksel’i alarak yoluna devam etti. Otomobilde giderken Rüştü Aytufan’ın,“Sitenin bekçisi bizi görmüş olabilir. Bombayı gidip geri alalım” önerisini Ferhan Özmen,“Çok riskli olur” diyerek kabul etmedi. Yolda giderken almış oldukları bira ve Fanta kutusun arabadan dışarı attılar. Rüştü Aytufan, bomba koyarken kullandığı eldiveni çıkardı, arabaya bıraktı.

Yüksel ve Özmen, ilk olarak Rüştü Aytufan’ı evine bıraktı...

Yorumlar - Yorum Yaz