O; tarih boyunca hakkında elli bine yakın kitap, yüz binlerce makale yazılmış tek Türk’tür!..

Laiklik devlet düzeninin ve hukuk kurallarının dine değil  akla ve bilime dayandırılmasıdır. 
Laiklik, dinin doğru uygulanabilmesinin teminatıdır!..
Tarihe Dair Notlar
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam41
Toplam Ziyaret436403

Opus Dei Hıristiyanlığın en karanlık örgütü

Gizemli Opus Dei tarikatının 85 bin üyesi bulunuyor. Tarikat okullar, üniversiteler kuruyor. Opus Dei müridleri arasında bakanlar ve istihbaratçılar yer alıyor

Geniş kitlelerce ilk olarak Da Vinci Şifresi kitabıyla tanınan Opus Dei tarikatı, şu anda Hıristiyanlığın en merak edilen kurumu... New York'ta 70 milyon dolarlık genel merkezinden yönetilen Opus Dei'yi (latince Tanrı'nın işi), İspanyol rahip Josemaria Escriva, 1928'de kurdu. Tarikatın amacı Katolik öğretiyi yaşamın tüm alanlarına yaymak olarak açıklanıyor. Ancak eski üyelerine göre asıl amacı siyaset ve medya dünyasındaki kilit noktalara müridlerini yerleştirerek dünyayı ele geçirmek. ABD yönetiminin kürtaj, eşcinsel evlilik ve kök hücre tedavisine izin vermemesinin ardında aşırı muhafazakar bu tarikatın yattığı iddia ediliyor. Tarikatın varlıkları 2.8 milyar doları buluyor. Dünya genelinde 15 üniversitesi, 36 ilköğretim okulu var. ibadet sırasında müridleri kendini kırbaçlıyor ya da günahları için dikenli telli çamaşırlar giyiyor.

Müridlere iki günde bir en az 30 dakika dua etmeleri şart koşuluyor. Belli dönemlerde haremlik selamlık olan Opus Dei'nin merkezlerinde konaklanıyor. Opus Dei'den ayrılanlar, buradaki seanslarda hipnoz edici müzikler çalındığını ve insanlardan bağış toplandığını öne sürüyor. Üyeleri arasında ingiltere Milli Eğitim Bakanı, ABD Anayasa Mahkemesi'nin 2 yargıcı, eski FBI Başkanı Louis Freeh ve Fox televizyonunun yorumcusu Robert Novak var. Papa 16'ncı Benedict'in geçen aylarda Opus Dei'nin kurucusu Escriva'nın heykelini binlerce insan önünde kutsaması büyük tartışma yaratmıştı.

'Bu filmi dava edin'
Filmdeki Hıristiyan inancına ters olarak "Hz. İsa, Tanrı'nın oğlu, ilahi biri değildi. Çarmıhta ölmedi. İncil'de hayat kadını olarak gösterilen Maria Magdelana ile evlendi ve çocukları oldu" iddialarının inançlarına hakaret ettiğini söyleyen Hıristiyanlar, Vatikan'ın çağrısıyla dünya çapında gösterilere başladı. İlk açıklama 1.1 milyar Katolik'in hayatını ve ibadetlerini düzenleyen Vatikan Dinsel Öğretiler Kurulu'ndan psikopos Angelo Amato'dan geldi. Amato tüm Hıristiyanlara filmi boykot çağrısı yaptı. Geçen yıl Papalık için adı geçen Kardinal Francis Arinze "Film tüm Hıristiyanlara hakarettir" diyerek Hıristiyanlardan filmi dava etmelerini istedi. Kiliseler sadece gösteriyle kalmayacak. Yazar Dan Brown'ın iddialarını çürüten broşür ve CD'ler sinema salonları önünde ücretsiz olarak dağıtılacak. Katolik üniversiteleri Da Vinci karşıtı dersler düzenleyecek.

* İngiltere: Sinemaların yanında konferans
İngiliz Anglikan Kilisesi, filmin gösterildiği sinemaların yakınında uzmanlarla iddiaları çürüten konferanslar düzenleyecek.

* Amerika: Evanlejistlere fırsat doğdu
Da Vinci Şifresi kiliseler tarafından yerden yere vurulurken, ABD Başkanı Bush'un da üyesi olduğu Evanjelistlerce inançlarını yayabilecekleri bir fırsat olarak görülüyor. Evanjelistler, "Da Vinci Falanı" adında milyonlarca propaganda CD'si dağıtacak.

* Yunanistan: Rum Ortodokslar da karşı
Filmi sadece Katolikler boykot etmiyor. Yunan Ortodoks Kilisesi, Atina'da Perşembe günü gösterime girecek filmi "Hıristiyan inancına zararlı ve yalan dolu" olarak tanımladı.

* Filipinler: 18'den küçüklere yasak
60 milyon Katolik'in yaşadığı ülkede, Kilise sinema girişinde iddiaların yalanlayan broşürler dağıtacak. Singapur'da 18 yaşından küçüklere gösterilmeyecek film Lübnan'da yasaklandı.

http://haber.gazetevatan.com/0/77953/30/dunya

Yorumlar - Yorum Yaz